19 Ocak 2018 Cuma
Anasayfa > YAŞAM > Darbe girişimine tepki için Almanya'dan bisikletle Ankara'ya geldi
Darbe girişimine tepki için Almanya'dan bisikletle Ankara'ya geldi

Darbe girişimine tepki için Almanya'dan bisikletle Ankara'ya geldi

23.09.2016 18:15 12 14 16 18 yazdır
FETÖ'nün darbe girişimine ve teröre tepki için Almanya'dan bisikletle yola çıkan Çakmak, 29. günde Ankara'ya ulaştı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ve teröre tepki için Almanya'dan bisikletle yola çıkarak, 29 günde Ankara'ya ulaşan Abdurrahman Serdar Çakmak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'ya beraberinde getirdiği Türk bayrağını hediye etti.

Münih'ten 25 Ağustos'ta bisikletle yola çıkan 40 yaşındaki Çakmak, amacının 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini bildirmek, darbe girişimine ve PKK terörüne tepki göstermek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan adına, getirdiği bayrağı kabul ettiği ve kendisini karşıladığı için Kasırga'ya teşekkür eden Çakmak, "30 günün sonrasında al bayrağımızı kendilerine teslim ettim, çok memnun oldular. Bisikletle yaptığım bu yolculuğu tebrik ettiler." dedi.

1976'da Şırnak'ta dünyaya geldiğini ve Kürt kökenli olduğunu dile getiren Çakmak, "Sayın Kasırga, Kürt kökenli olduğum için bu yolculuğun güzel bir farkındalık ortaya koyacağını düşünerek beni tebrik etti. Benim tepkim yalnızca, hain istilacı FETÖ'ye değil, PKK terör örgütüne de aynı zamanda. Kürt halkının artık bu oyunun içinde olmaması gerekiyor." dedi.

Çakmak, PKK'nın ve FETÖ'nün başka örgütlerin, üst aklın maşası olduğunun görüldüğüne de dikkati çekerek, amaçlarına ulaşamayacaklarını ifade etti.

Yolculuğu süresince kendisini destekleyen kurum, kuruluş ve vatandaşlara teşekkür eden Çakmak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki ziyaretinin ardından TBMM'ye ve Genelkurmay Başkanlığına da giderek yolculuğunu sonlandıracağını söyledi. AA


Kaynak : Trthaber.com.tr

Kategorinin Diğer Haberleri