17 Mart 2018 Cumartesi
Anasayfa > Roportajlar > Genetik Kodlarımızda Zafer Var Bizim
Genetik Kodlarımızda Zafer Var Bizim

Genetik Kodlarımızda Zafer Var Bizim

09.08.2016 16:16 12 14 16 18 yazdır
Genetik kodlar sadece fiziki anlamda bir birey ya da milletleri ifade etmeye yetmez. Binlerce yılın yaşanılan sosyolojik ve manevi kodlar da nesilden nesile geçer.

Genetik kodlar sadece fiziki anlamda bir birey ya da milletleri ifade etmeye yetmez. Binlerce yılın yaşanılan sosyolojik ve manevi kodlar da nesilden nesile geçer.

Kimi milletlere bakarsınız köle tarzı bir yaşamları vardır ve bundan çok rahatsız olduklarını söylemek zordur. Kimileri de kendilerine yönelik en ufak bir dayatma ya da zorlama gördüğünde hemen ve en etkili şekilde cevap verirler.

Türk milleti bu anlamda dünyada rol model olmuş binlerce yılını bu davada sentezlemiş bir millettir. Sadece kendi için değil, zorda kalan milletler için de kurtarıcı önemli bir figür olmuştur.

Bu kodlarda var olan önemli bir diğer başlık ise başkomutanlıktır.

4 kıta at koşturan bu millet, Mete'den başlayarak, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, II. Abdülhamid ve Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük komutanlar etrafında toplanmış, zaferden zafere koşmuştur.

Bu kodlar çerçevesinde b u millete eza, darbe, işgal ve zulüm olmaz.

Genetik kod harekete geçer, ''İşgal altında, esir olarak yaşamaya sen ve senden sonrakiler için boyun eğme, öl'' der. O da ölür...

Başkomutan Alparslan beyaz atı üzerinde ''ben gidiyorum gelen gelsin der'' Malazgirt olur. Anadolu binlerce yıl sonra yeniden onun olur.

Fatih Sultan Mehmet yıkılamaz, fethedilemez denilen surları, Bizans'ı yıkar. Yeni bir çağ açar.

Bir başka başkomutan Mustafa Kemal ölmeyi emrediyorum der;  iki saniye içerisinde öleceğini bilerek Çanakkale'de savaşır ve yüz binlerce askerimiz şehit olur. İşgali durdurur. O havalı batı son yüzyılda en büyük darbeyi yer. Yedi düvel rezil eder.

Son zaferde ise 15 Temmuz'da bir başka başkomutan vatandaşları darbeye karşı gelmeye çağırır.
Konu vatan der. Ve bir destan daha yazılır. Genetik kodu sadece fiziki anlamda değerlendirenler ise ''Bu nasıl oldu diye'' hala anlamaya çalışır?

Materyalist batı ile manevi doğu kültürü arasındaki fark buradan başlıyor. Genetiğin manevi kodlarından bir haber batı, dahil olduğu kodların dediğini yapıyor. Hain, fırsatçı, işgalci ve çıkarcı?

İnsanlar ve milletler hain bir millet kodundan geliyorsa hain; zaferle yoğrulmuş, mazlumun ve mağdurun yanında olmuş bir milletten geliyorsa da hep o asaletin izlerini taşıyor.

Son söz; vatanı olmayanın dini olmaz. Mevzu bahis vatansa, gerisi teferruat üstüne teferruattır.

Böyle bir kodlama ile yaratıldığımız için de ne kadar şükretsek azdır. 

Adnan Anılmış

Diğer Röportajlar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.