19 Mart 2018 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Arif Levent > GÜNEYDOĞU SINIRIMIZDA NELER OLUYOR?
Arif Levent

GÜNEYDOĞU SINIRIMIZDA NELER OLUYOR?

26.03.2015 18:32 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Arif Levent

Bugünlerde Güneydoğu sınırımızda, pek de medyaya yansımayan bir hareketlilik söz konusu. Sınır boylarındaki birlik ve karakollara uzman rütbesinde askerler toplanıp konuşlandırılıyor. Ortadoğu'daki olumsuz gelişmeler ve ilgili ülkeleri bu gelişmeler noktasındaki tutumu Genelkurmay tarafından beğenilmediği, yetersiz görüldüğü dile getirildi.

İmralı'dan gelen sözcülerin yaptığı açıklamaları, "Öcalan silah bırakma çağrısı yaptı" şeklinde değerlendiren hükümet yetkililerine ise İmralı cephesinden, "böyle bir ifade kullanılmamıştır,"  şeklinde karşı açıklama yapıldı.  İfadenin sahipleri bu açıklamaların mesnetsiz olduğunu iddia ederken hala neden üstüne basıla basıla silah bırakma çağrısı yapılmış gibi kamuoyuna lanse ediliyor?

Ancak bu gelişmeler pek de yetkililerin ve medyanın gündeminde değil. Dikkatler Hükümet sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek arasında yaşanan sözlü atışma krizine çevrilmiş durumda. Peki neden bu kadar da ülke gündemini ilgilendiren olaylar ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanırken ne yazılı ne de görsel basında bu gelişmelere gerektiği kadar ihtimam gösterilmiyor.

Bu gelişmeler yetmiyormuş gibi Hakkari'de terör örgütü PKK tarafından askerlerimize yönelik Havan mermili saldırılar gözden kaçırılıyor gibi. En sonunda Suriye'den atılan füzenin Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde isabet bulması ve yaklaşık 200 km'den gelen bu tehlikenin askeri savunmamız tarafından bertaraf edilmediği veya edilemediği akıllarda soru işaretlerine sebep oluyor.

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.