Reklam Alanı

En Son Eklenenler

Ankesörlü telefon soruşturmasında 64 gözaltı kararı

Adnan ANILMIŞ

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) kripto FETÖ/PDY üyelerinin tespiti için yürütülen 'Ankesörlü telefon soruşturması' kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda, 35'i muvazzaf asker, 64 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY'nin mahrem imamlarıyla ankesörlü, kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri tespit edilen 35 astsubay ile Jandarma Genel Komutanlığı'nda daha önce gözaltına alınanların itirafları sonucu örgütle bağlantıları tespit edilen 20 astsubay ve 9 sivil mahrem imam hakkında gözaltı kararı verildi. Şüpheli askerlerden 35'inin hala görevde olduğu belirtildi.

Şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyonların sürdüğü bildirildi.

DHA


Etiketler: Türk Silahlı Kuvvetleri TSK kripto FETÖ/PDY Ankesörlü telefon soruşturmas Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf asker gözaltı kararı arama sistemi Ankara Cumhuriyet BaşsavcılığıTerörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ankara Emniyet Müdürlüğümahrem imamlarıBu Haber İçin Yapılan Yorumlar


Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamıştır!!!
Bu Habere Yorum Ekle

Son Haberler