İlanlar

Reklam Alanı

En Son Eklenenler

DEVA Eğitim Kurumlarının Eğitim Stratejisi ve Hedefleri…

Adnan ANILMIŞ

Deva Eğitim Kurumları Öğrencilerini Geleceğe Nasıl Hazırlıyor?

“Eğitimle tanışmamız bundan 6 yıl önce başladı. Bizlerin sadece tek kaygıları sadece sektör içerisinde iş yapmak değil, Ülkemize de ne kazandırabiliriz? Bunu düşünmek. Bu anlamda eğitim sektöründeki sıkıntıları fark ettiğimiz için hem ticari anlamda bir işletmeye dönüştürmek hem de ülkemizde insanlarımız adına ne kazandırabiliriz? Düşüncesiyle başladığımız eğitim maceramız 6. Yılına geldi. İlk başlarda sektörü tanımamamız sadece manevi yönü ile ele almamızı sağladı. Eğitimin sadece matematik, fizik, kimya gibi derslerden olmadığını anladık. Öğrencilerimizle bire bir ilgilendik. Aile gibi olduk. Çocuklarımızdaki manevi eksiklikleri görüp bunları ön plana çıkardık. Devler Eğitim Kurumu olarak belki onlarca kampüsümüz olmadı ama mezun ettiğimiz her çocuğumuz okuluna anne baba ocak gibi sahip çıkıp hala da okulumuza sahip çıkmaktalar. Geçmişi baz alarak çocuklarımıza güzel meslek sahibi yapmak, onları geleceğe kazandırmak amaçlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Türkiye’deki Eğitim Sistemi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

“Türkiye’deki eğitim sistemi maalesef son yıllarda çok ciddi şekilde yıprandı. Eğitim üzerinde denenen modeller sürekli yapboz gibi değişen modeller eğitimde istikrarı bitirdi. Artık değişim değil gelişim olması gereken başında milli olan eğitim modeli bugün geldiği noktada geride kaldı. Bununla ilgili ne yapılabilir birincisi Bu işin özel eğitim özel okul boyutu var bir de devlet okulundaki boyutu var yapılan güzel şeylerde var fakat bugün geldiğimiz noktada dünya sıralamasında çok geride kaldık. Çocuklarımız ezbere dayalı bir eğitim sisteminin içinde kaldı. Sürekli üniversite sınavlarına teog sınavlarına maruz bunlarla boğuştu kaldı geçtiğimiz yıl bunlar kalktı fakat çocuklarımızı yarış atı gibi görüp öyle eğitim görmeleri sağlandı. Bence çocuklar yeteneklerine göre değerlendirilip el becerilerine, yeteneklerine göre eğitim almalı. Şu anda içinde bulunduğumuz eğitim sistemi modeli çok kötü olmasa da hak ettiğimiz yerde de olduğunu düşünmüyorum. Yeni Milli Eğitim Bakanımızın bunlarla ilgili çok güzel çalışmalar yapıyor bu çalışmaların önümüzde gelecek vaat ettiğini düşünüyorum.”

“Sayın Halil Hocam Çoçuğun İlk Eğitimi Ailede Sonra Okulda Olur. Buna Katılıyor Musunuz?Bence eğitim ailede başlar buna kesinlikle katılıyorum. Çocuk önce eğitimi aileden almalıdır. Aile eğitimin içinde için de değilse okul ne kadar iyi olursa olsun o çocuğun eğitim hayatı mutlaka başarısızlıkla sonuçlanıyor. Anne babanın çocuğun üzerinde göstereceği hassasiyet çocuğun başarısını daha da güçlendirip attırıyor. Önce ailede sonra okulda eğim ile birlikte ev ve okul okul ve ev şeklinde olmalıdır. Başarı yakalamak bu şekilde mümkün olur.”

Gelecekte Devler Eğitim Kurumları gibi Başarılı Bir kurum Sahibi Olmak İsteyen Genç Bireylere Tavsiyeleriniz Nelerdir?

”Eğitim sektöründe başarı yakalamak isteyenlerin öncelikle sabırlı olması gerekmektedir. Gelecek kaygısı olması gerekir. Bu ülkeye insan kazandıracağını düşündürmeli hem de çocukları sevmeli. Devler eğitim kurumları olarak Yetiştirdiğimiz çocukların yarın bu ülkenin önemli yerlerinde bu vatana hizmet edeceğini bilmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Ben bu alanı

düşünen bu sektörde okul açmayı düşünen arkadaşlarımın tamamını destekliyorum. Mutlaka bu alana ilgi gösterilip bir sorumluluk gibi düşünmeli ve destek olunmalı kanaatindeyim. ”

Devler Eğitim Kurumlarının Eğitim Stratejisi ve Hedefleri Nelerdir?

“Devler eğitim kurumu bazı öncelikleri var. Öncelikle topluma faydalı yararlı bireyler yetiştirmek istiyor, buraya gelen öğrencilerimizin lise hayatına geçtiğinde bu bireylerin öncelikle özgüvenlerini kazanmalarını sağlamak, hayatta başarıya emin adımlarla koşan gelecek vaat eden hedefleri olan genç nesiller olarak vatana millete nasıl daha güzel hizmet verebilirim kaygısı olan nesiller olmalı. Kurum olarak bizim hedefimiz en iyi şekilde eğitim verip başarılı bireyler yetiştirmek önceliklerimiz bunlar.”

Devler Eğitim Kurumu Olarak Eğitim Sektöründe Öncü ve Nitelikli Hizmet Vermektesiniz, Başarınızın Sırrı Nedir?

“Bu işe başlarken başlarda hatalar yaparak doğrularımızı bulduk. Ancak eğitimci kimliğiyle değil de dışarıdan bu mesleği seven yatırımcı kimliğiyle bu işe girmiştik. Sonrasında çocuklara verdiğimiz eğitim bir şeyler öğretmenin verdiği haz ve mutluluk bizi bambaşka noktalarla birlikte aynı zamanda başarıya taşıdı. Biz sektördeki başarımızı çok öğrenciyle ya da çok para kazanarak ölçmedik bizim başarımız ancak iyi bir lise eğitiminden sonra yapılacak olan iyi bir üniversite ve öğrencilerimizin geldiği mesleklerle oldu biz bunlarla ölçtük. Bunun içinde iyi bir eğitim kadrosuna ihtiyaç olduğunu gördük ve bugün müdüründen öğretmenine rehberlik servisinden hizmet görevlisine kadar bir ekip halinde çalışıp bunu esas aldık zaten bu da kendiliğinden bizi başarıya sürükledi. Kısacası Biz başarılarımızı bunlara borçluyuz.”

Devler Eğitim Kurumu’nu Sosyal Alanda Ve Spor Alanlarında Önemli Yatırımları Olan Bir Okul Bunun Önemi İle İlgili Ne Söylemek İstersiniz?

“Eğitim sadece ders vermekle olmuyor, Kurum olarak çocuklarımızın özel yeteneklerini ortaya çıkarmak amaçlı birçok sosyal aktiviteler yapıyoruz. Futbol, basketbol, hentbol, masa tenisi, satranç gibi birçok spor kulüplerimiz var kendilerini geliştirsinler diye, Satrançta, boks ve güreşte güzel başarılar elde eden öğrencilerimiz var. Bunların yanı sıra sosyal kurum ve kuruşlardaki aldığımız plaketler ve ödüller de öğrencilerimizin sosyal alanlardaki verimliliğini arttırmaktadır.”

Yeni Dönemde Kurulacak Olan Havacılık Lisesi İçin Neler Söylemek İstersiniz?

“Yeni bir döneme başladık. Gelecek sene için kayıtlarımız başladı. Biz yeni yılda yeni bir okul ile eğitim hayatına başlayacağız. Devler koleji havacılık lisesi olarak. Bu yeni okulumuz bulunduğumuz bölgede ilk olacak İstanbul çevresinde de havacılık üzerine pek okulun olmadığı gördük ve bu eksikliği gidermek için kollarımızı sıvadık. Orda da inanıyorum ki çok başarılı öğrencilerimiz olacaktır. Onları da yetenek istekleri doğrultusunda yine güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum.”

Kaynak:gündemhaber 


Etiketler: Deva Eğitim Kurumları öğrenci eğitim aile matematik fizik kimya ders meslek sahibi manevi eksiklikBu Haber İçin Yapılan Yorumlar


Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamıştır!!!
Bu Habere Yorum Ekle

Son Haberler