İlanlar

Reklam Alanı

En Son Eklenenler

VERDİĞİ SÖZLERİ TUTTU

Adnan ANILMIŞ

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİNCE TAMAMLANAN, DEVAM EDEN VE PLANLANAN DEV RPOJELER

Küçükçekmece Belediyesi’nin son yıllarda gerçekleştirdiği dev yatırımlar ve projelerle önemli bir merkez haline geldi. Projeleriyle değişimin en önemli parçası yüksek yaşam standardının ve kentli yaşımın temelini atmayı hedefledikleri her fırsatta bildiren Küçükçekmece Belediyesi bu anlamda, her alanda yaşam kalitesini yükseltecek projeleri devam ediyor. Özellikle sağlık, eğitim, spor, sosyalbelediyecilik, kültür-sanat ve ulaşım alanındaki dev proje ve yatırımlarla Küçükçekmece’yi çok daha ileri noktalara ulaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca dev ulaşım yatırımlarıyla da Küçükçekmece’nin yıldızının daha da parlayacağı ifade ediliyor. 

​Merkezinde insan olan ve insan ihtiyaçlarının tamamını karşılamaya odaklanan bu yöntem modeliyle, daha mutlu bir yaşam için hizmetler çemberi oluşturuyor. Bu vizyonçerçevesinde planlanan ve önümüzdeki yıllar içinde hayata geçirilmesi istenilen dev projelerle, son yıllarda olduğu gibi yine Küçükçekmecelileri gururlandırmaya devam etmek en önemli amaçlarından biri oluyor. 

TAMAMLANAN PROJELER

MİLLET KÜTÜPHANESİ

Küçükçekmece Belediyesi tarafından tek bir çivi dahi kullanılmadan birbirine geçmeli tahtalardan yapılan Millet Kütüphanesinde 50 bin adet kitap bulunuyor. 150 kişinin aynı anda kullanabileceği kütüphane, haftanın 6 günü (Pazartesi hariç) 08.00-23.00 saatleri arasında açık olacak. Kütüphanede yer alan cafeterya ise vatandaşlara ücretsiz hizmet veriyor.

TEVFİKBEY MAHALLESİ SPOR TESİSİ

Tevfikbey Mahallemizde 2018 yılı içerisinde başladığımız ve yapımı devam eden yatırımın içeriğinde 32X54 m (1728 m2) ebatında halı saha yapımı, 350 m2’lik prefabrik tesis binası inşaatı,mutfak,soyunma odaları,duşlar,cafe ve malzeme odaları bulunmaktadır. 

YAHYA KEMAL BEYATLI SPOR SALONU

Yahya Kemal Beyatlı Spor Merkezi çok amaçlı spor tesisi (Fitness, Cimnastik, Güreş, Karate, Taekwondo, Step-Aerobik ve Masa Tenisi) bulunmaktadır.

YEŞİLOVA KEMAL AKTAŞ STADI YENİLEME VE TESİS BİNASI PROJESİ

Yeşilova Mahallesindeki stadın kapalı inşaat Alanı: 7.420 m2'dir.  Stad yenileme, koşu parkurları yenileme, tesis binası inşaatı yapılmaktadır. Mağazalar ve kapalı spor salonları bulunmaktadır.   

BELEDİYE YANI ZEMİNALTI OTOPARKI VE MEYDAN DÜZENLENMESİ

Halkalı Merkez Mahallesi Belediye binası yanında devam etmekte olan yatırımın  kapalı inşaat alanı 12.133 m2'dir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırım yaklaşık 3 dönümlük alan üzerinde uygulanmaktadır. 

Yatırım 4 kattan oluşmaktadır. Üstü park olarak tasarlanmıştır. Otopark 347 araç kapasitelidir. 18 araçlık engelli araç kapasitesi bulunmaktadır.

KEMALPAŞA SAĞLIK OCAĞI VE BELEDİYE HİZMET BİNASI

Kemalpaşa Mahallesi, Nahit Menteşe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arkasında yapımı devam eden projenin toplam inşaat alanı 5.657 m2’dir. Yatırım dahilinde, 20 muayene odalı toplum sağlığı merkezi, sergi ve konferans salonları, 11 adet derslik, sergi ve konferans salonlarıyla birlikte belediye hizmet binası da bulunacaktır.

SELÇUKLU SOSYAL TESİSLERİ

Toplam inşaat alanı  51 dönüm olan Atakent Mahallesi 1. Etaptaki Eda Camii karşısında bulunan parkımız dahilindekitesis inşaatına Nisan 2015 tarihinde başladık. Nisan 2017 de halkımzın hizmetine sunacağımız tesiste 1000 kişilik anfitiyatro ve sahne binası da bulunmakdır. 900 m2 lik yapay bir dere ve göleti olan tesis, 120 kişi içerde ve 90 m2 açık terasta olmak üzere toplam 210 kişiliktir. Çoçuk oyun grupları, seyir alanları, 5 kameriyelik piknik alanı ve 30 araçlık otoparkı da bulunmaktadır. 

HALKALI SOSYAL TESİSLERİ

17 dönümlük park alanı içinde bulunan Atakent Mahallesi 1. Etaptaki Eda Camii karşısında bulunan parkımız dahilindekitesis inşaatına Nisan 2015 tarihinde başladık. 2017 de halkımızın hizmetine sunacağımız tesiste 265 metre koşu parkuru da bulunmaktadır.çocuk oyun alanları, piknik alanları, süs havuzları ve seyir alanları bulunan tesisimiz 100 kişi kapasitelidir. Tesiste, 24 araçlık otopark da mevcuttur.

SOĞUKSU SOSYAL TESİSLERİ

Ağustos 2015’de inşaat çalışmalarına başladığımız yaklaşık 41 dönümlük alandaki Soğuksu Macera Parkı  dahilinde bulunan tesisimizi Şubat 2017 tarihinde halkımızın hizmetine sunduk. Küçükçekmece Göl manzaralı tesisimiz, 80 kişi içerde, 84 kişi terasta olmak üzere toplam 164 kişi kapasitelidir.

Toplam İnşaat Alanı 520m² olan tesis çevresinde 3 adet 72m² serender denilen küçük karedeniz evleri de bulunmaktadır.

Toplam yeşil alanı 4200m² olan tesiste 915 m² lik yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları da  bulunmaktadır. 28 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur.  

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ

İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı çerçevesinde, Belediyemiz tarafından yürütülmekte olan “Bağımsız Yaşamın Rengi Projesi” kapsamında hizmete sunduğumuz merkezimizin açılışını 25 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirdik.

2 katlı binasında hizmet vermekte olan merkezimizde ayrıca, 4 psikolog odası, 1 psikiyatr odası, 1 grup ve 1 aile terapisiodası, 1 toplantı salonu, 1 yönetim odası, danışma ve yemekhane bulunmaktadır.

Küçükçekmece'de madde ve davranış bağımlılığı ile mücadele yoluyla sosyal bütünleşme ve toplum sağlığı alanında iyileşme sağlamak amacıyla, bağımlılık riski taşıyan gruplar ve madde bağımlıları üzerinde yoğunlaşılmakta,  önleyici tedbirler ve rehabilitasyon çalışmaları yürütülmektedir.

SELÇUKLU AMFİ TİYATRO VE PARK

Atakent Mahallesi, 1. Etap, Halkalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu karşısındaki Eda Camii yanında bulunan  yatırımımızın toplam alanı 47. 700m2’dir.  Çalışma dahilinde, açık  amfi  tiyatro, tiyatro binası, restaurant, kafeterya, dinlenme ve fitness alanları, havuz, kaya tırmanma alanı, macera parkı ve açık spor sahası bulunmaktadır.

BELEDİYE ANAOKULU PARKI

Toplam inşaat alanı 1,5 dönüm olan parkımızın yürüme alanları çocuklarımızın kullanımına uygun olarak ahşaptan imal edilmiştir. Parkımızın içersinde; çim amfi, oyun kulübeleri, çim oyun tepesi, tırmanma kütükleri, oyun tüneli  ve sebze yetiştirme parselleri bulunmaktadır.

CUMHURİYET MAHALLESİ MEVLANA CAMİİ

Cumhuriyet Mahallesi, Halide Edip Adıvar İlkokulu karşısında bulunan alanda yapımı devam eden projemizin kapalı inşaat alanı 1.550 m²’dir. 800 kişilik kapasiteye sahip olan camimizin inşaatına Mayıs 2015 de başlanmış olup, 2016 yılı içersinde tamamlanması planlanmaktadır.  

Camimizin diğer özellikleri;

• Cami, Osmanlı mimarisine uygun olarak 32 metre yüksekliğinde iki minareli olarak inşa edilmektedir.

• Ayrıca, bay-bayan WC ve abdest alma yeri engelli vatandaşlarımıza uygun olarak tasarlanmıştır.

• Gasilhane  ve defin işlemleri öncesinde cenazenin bekletilmesi için “morg alanı” da bulunmaktadır.

FEVZİÇAKMAK MEYDANI, PAZAR YERİ VE YER ALTI OTOPARKI

26 Mayıs 2015 tarihinde temeli atılan Halkalı Caddesi üzerinde, yapımı devam etmekte olan çalışmanın toplam alanı 23 dönümdür. Kapalı inşaat alanı 62.000 m² olan projenin içeriğinde, 1.166 araç kapasiteli otopark ve kapalı pazar yeri bulunmaktadır. .  Meydan Düzenlemesi içerisinde; yeşil alanlar, süs havuzları, çiçek havuzları, dinlenme, gezi ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, aktivite alanları ve kafeteryalar bulunmaktadır.    

HALKALI 15 TEMMUZ ŞEREF MEYDANI

19 Mayıs 2015 tarihinde açılışını yaptığımız, 10 dönümlük arazi üzerinde yapımı  tamamlanan yatırım  dahilinde, Atatürk heykeli, dekoratif Küçükçekmece silüetli ışıklandırmalar, 75 araçlık otopark ve yeşil alanlar  bulunmaktadır. Ayrıca meydana yerleştirilen LED ekranlarda  Belediyemiz ile ilgili haber ve bilgiye halkımız kolaylıkla ulaşabilmektedir. 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi sonrasında halkımızın direniş nöbetleri tuttuğu sembol meydanlardan biri olduğu için meydanın adı "Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı" olarak değiştirilmiştir. Meydanımızda, konserler, gösteriler ve spor aktiviteleri kolaylıkla yapılabilmekte; geniş alanıyla yoğun kalabalıkları ağırlayabilmektedir.       

HACI BEKTAŞ VELİ LİSESİ

Atakent Mahallesi 2. Etap Sakarya Caddesi üzerindeki yaklaşık 16 dönüm arazi üzerinde yapımı devam eden 600 öğrenci kapasiteli Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Lisesinin temeli, zamanın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da katıldığı törenle atıldı.Özel statülü Lisede, Alevi – Bektaşi inancı öğretilecek.

300'ü yatılı olmak üzere 600 öğrenci kapasiteli olacak olan okula Balkanlar'dan, Orta Doğu'dan ve Orta Asya'dan da öğrenci alınacak. Okulda, Kütüphane, Fizik - Kimya Biyoloji ve Sosyal Bilimler derslik ve laboratuvarları, Bilgisayar ve Yabancı Dil laboratuvarları, Müzik dersliği , Spor salonları, toplantı ve gösteri salonları, Cem ve inanç uygulama salonu, kafeterya ve yemekhane olacak.

KİM LOJİSTİK MERKEZİ

Küçükçekmece Belediyesi’nin ilçede ağır ekonomik ve sağlık koşulları altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatılması amacıyla hayata geçirdiği Küçükçekmece İyilik Merkezi (KİM), hizmetlerine devam ediyor.

Sosyal belediyeciliğin önemli bir ayağı olarak kurulan merkezin Lojistik Deposu da Atakent Mahallesi’nde hizmete açıldı.

 1500 METREKARE KAPALI ALANDA İNŞA EDİLDİ

İçerisine kamyon ve TIR girerek, yükleme-boşaltma yapabileceği şekilde tasarlanan depo, 1500 m2 kapalı alana sahip. Deponun 380 m2 alanı kuru gıda deposu, 500 m2 ev eşyası depolama alanı, 400 m2 giyim-tekstil malzemesi depolama alanı ve 100 m2 alanı ise büro WC-banyo olarak tasarlandı

HALKALI KAPALI PAZAR YERİ VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Halkalı Merkez Mahallesi, Tuna Caddesi üzerinde yapımı devam eden proje yaklaşık 10 dönümlük bir alanda uygulanmaktadır.  Proje  dahilinde, 2 katlı kapalı pazar yeri, kapalı otopark, 20 muayene odalı aile sağlığı merkezi ve belediye hizmet birimi, muhtarlık, atölye ve derslikler bulunacaktır.

Aile Sağlığı Merkezi'nde;                                                                    

20 muayene odası, 2 adet aşı odası, 2 adet dinlenme odası ve teras bulunmaktadır.

Belediye Hizmet Birimi'nde;

Muhtarlık Birimi,

Derslikler

2 adet atölye

Çok amaçlı toplantı odası

Pazar Alanı Ve Otopark Birimi’nde

2631 m2 taban oturumludur. Alt Yapı Birimi 3 Bodrum kattan oluşmaktadır.

1. kat 2631 m2 Otopark alanı

2 kat 2361 m2 Pazar alanı

3.kat 2361 m2 Pazar alanı şeklindedir.

NURETTİN ŞEN PARKI

07 Ekim 2015 tarihinde açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki Belediye Başkanlık Binamızın hemen altında inşaa edilen parkımız 36 dönümlük büyük bir alana sahiptir.

Parkımızın içersinde; Koşu parkuru, bisiklet parkuru, fitnessalanları, yeraltı tuvaleti, çocuk oyun alanları, piknik alanları, yapay dere ve otopark mevcuttur. Merkezi konumu sayesinde çok geniş bir alana ev sahipliği yapmaktadır.

TRAFİK ÇOCUK EĞİTİM PARKI

Atakent Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ile 222.Cadde arasında kalan parkımız, toplamda 16.540 m2 alana sahiptir. Nisan 2015 ’te açılışını yaptığımız parkımız; hastane, anaokulu, trafik market, üstgeçit, konuk evi ve labirent gibi görsel yapılar kullanılarak adeta küçük bir şehir olarak tasarlanmıştır.

Eğitimlerde, 16 bisiklet, 15 akülü araç, 1 golf arabası hazır bulunmakta ve bu eğitim sırasında kask, dizlik, dirseklik, eldiven gibi güvenli sürüş materyalleri kullanılmaktadır. Açıldığı günden bu yana 255 sınıf öğretmeni ve çeşitli yaş gruplarından toplam 4.331 öğrenci ve 4 engelli grubu (bedensel, zihinsel, özel eğitim ) ziyarette bulunmuş ve trafik eğitimi almıştır. Ayrıca, parkımız Türkiye’deki ilk “engelli çocuklar için trafik eğitimi verilen park”olması nedeniyle ilçemiz gururlandırmaktadır.

ZAHİDE NİNE SEMT KONAĞI

İnönü Mahallesi, Hakan Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan proje 2000 m² kapalı inşaat alanına sahiptir. Proje dahilinde, etüt salonları, çok amaçlı toplantı salonu, sergi alanı ve sağlık ocağı bulunmaktadır.

İKİTELLİ ŞENEVLER CAMİİ

Atatürk Mahallesi  5. Sokak ile Kemalpaşa Caddesi kesişiminde yapımı devam eden projemiz yaklaşık 1.850 m²’ lik inşaat alanına sahiptir. Camimiz 1500 kişilik olup bunun 300 kişilik kısmı bayanlar için tasarlanmıştır. Ayrıca 540 metrekarelik açık alan terasıyla cenaze namazı kılınmasına imkan sağlanmıştır. Mart 2015’de yapımına başlanan caminin Osmanlı mimarisine uygun olarak 36 metre yüksekliğinde çift minareli inşa edilmektedir.

Camimizin detayları;

Dış cephesi Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Cami’sinde de kullanılmış olan Pınarhisar’ın Küfeki Taşıyla ve karakteristik özellikleriyle günümüz mimarisinden ayrılıp Osmanlı mimarisini anımsatmaktadır. 

Camimizde engelli vatandaşlarımız için Bay-Bayan wc ve abdest alma yeri tasarlanmış olup engelsiz bir şekilde ibadet alanına ulaşma imkanları sağlanmıştır.

Caminin alt katında, sosyal aktiviteler için (taziye, konferans vs. ) tasarlanmış çok amaçlı salon mevcuttur.

Aynı zamanda alt katta dersliklerde bulunmaktadır.

Camimizde Gasilhane  ve defin işlemleri öncesinde cenazenin bekletilmesi için “morg alanı” da bulunmaktadır.

İSTASYON MAHALLESİ SEMT KONAĞI

İstasyon Mahallesi, Şehit Erdinç Duran Caddesi üzerindeki Taştepe Bilgi Evi karşısında Haziran 2015 inşaatı başlayan projemizin toplam inşaat alanı 2.710 m²’dir. Proje dahilinde 5 adet derslik ve 1 adet bilgisayar laboratuvarı, 2 adet çok amaçlı toplantı salonu yer almaktadır. İstasyon Semt konağı projesinde  2 kat belediye hizmet birimi olarak kullanılacaktır. Semt konağımız 2016 yılı içerisinde hizmete girecektir.

 Bina engelli erişimine uygun tasarlanmıştır.

YARIMBURGAZ BİLGİEVİ

En çok değer verdiğimiz konulardan biri olan eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz projelerimiz hız kesmeden devam etmektedir.

28 Mayıs 2015 tarihinde açılışını yaptığımız, 10. bilgi evimiz olan Yarımburgaz Bilgi Evi’nin toplam inşaat alanı 1.000 m²’ dir. 4 kattan oluşan kompleksimizde, bilgisayar ve İngilizce sınıfları, öğretmenler odası, rehberlik odası, kütüphane, kulüp odası, danışma ve bekleme alanı,  yönetici odası, kantin ve mescit bulunmaktadır.

KANARYA BİLGİ EVİ

8 - 14 yaş aralığındaki  ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmet veren bilgi evlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. 11. Bilgi evimiz olan  Kanarya Bilgi Evinin  temelini 23 Mayıs 2015 tarihinde attık. 2016 - 2017 yılı  eğitim - öğretim yılı başında tamamlanması planlanan yatırımımız, 2.400 m² ‘likkapalı inşaat alanına sahiptir.  Bina içerisinde, 12 muayene odalı Aile Sağlığı Merkezi ve Mahalle Muhtarlığımız da yer alacaktır.

Kompleksin diğer özellikleri

Yapı, 1 bodrum 1 zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır.

Bina cephesi doğal taş ve mavi reflekte cam kaplama olarak tasarlanmıştır.

Isıtma-soğutma sistemi vrv(değişken devir klima sistemi) sistemi ile çözülmüştür.

Bina engelli erişimine uygun tasarlanmıştır.

Aile Sağlığı Merkezi bodrum ve zemin katta olup,

8 adet muayene odası (15-20m2)

1 adet laboratuvar ile hizmet verecektir.

Bilgi Evi 1.-2.-3. Katlarda olup,

9 adet (40-60 m²) sınıf,

1 adet (47 m²) bilgisayar odası,

1 adet( 40 m²) kütüphane,

1 adet (50 m²) gösteri salonu ile hizmet verecektir.

Muhtarlık: 1. Normal katta yer almakta olup 45 m² ‘likalanda hizmet verecektir.

ZÜLFİKAR PARKI

Atakent Mahallesi, 213. Sokak’ta (Hz. Ali Cami yanında) bulunan ve 16 Ekim 2015 tarihinde açılışını gerçekleştirdiğimiz parkımızda açık spor alanları, süs havuzları, yürüyüş ve dinlenme alanları, fitness spor aletleri, çocuk oyun alanları,  kameriyeler ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Yatırımın toplam alanı  8.305 m² olup, vatandaşlarımıza ferah bir ortamda nefes alma imkanı ve çocuklarımıza güvenle eğlenebilecekleri alanlar sağlamaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM REZERV KONUTLARI

Yenimahalle, İmaret Caddesi üzerinde, Tepeüstü Mezarlığının altında bulunan alanda inşaatına başlanan projemizin kapalı inşaat alanı 15.000 m²’dir. Toplu konut projesi dahilinde 108 konut, 4 mağaza ve kapalı otopark bulunmaktadır. 

KONUTBİRLİK KAVŞAĞI

Turgut Özal Bulvarı ile Yarımburgaz ve 4. Cadde kesişimindeyapımı devam eden kavşak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılacak önemli yatırımlardandır. Halkalı, İstasyon, Atakent ve Yarımburgaz Mahallelerini birbirine bağlayacak olan 3. katlı kavşaktan gün içinde 30.000’nin üzerinde araç geçmesi planlanmaktadır. Atakent  Mahallesi 4. Cadde ve İstasyon Mahallesi  YarımburgazCaddeleri alt geçit ile bağlanırken  Turgut Özal Bulvarı da viyadük ile geçilecektir.

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ FETHİ SEKİN ÖĞRETMENEVİ

Yeşilova Mahallesi, Reyhan Caddesi üzerindeki eski öğretmen evinin bulunduğu yerde Eylül 2015'de inşaatına başlanan yatırım yaklaşık 2.600 m²’lik bir alanda uygulanacaktır. Proje kapsamında 44 yataklı pansiyon, restoran, kafeterya dinlenme ve aktivite alanları da bulunmaktadır.

Öğretmen evi teknik detayları;

44 Odalı Öğretmen evimizin;

4 adeti Suite Oda,

36 adeti 2 Kişilik Oda,

4 adeti 3 Kişilik Aile Odasıdır.

230 m²  Restaurantı bulunmaktadır.

Dinlenme ve aktivite alanlarının yanında Bay-Bayan Kuaförü de olacaktır.

Projenin, 2016 Yılı içersinde tamamlanması planlanmaktadır.

MACERA PARKI

Cumhuriyet Mahallesi, Aşık Veysel Caddesi üzerinde bulunan 41 dönümlük Soğuksu Çamlığının yeniden düzenlenmesi,  bu yeşil alanımızın daha verimli ve birden fazla aktiviteye hizmet verecek şekilde kullanılmasını sağlamak için gerçekleştirdiğimiz rekreasyon çalışması ile bu alanda gençlerimiz kaya tırmanışı yapabilecek, skate parkta patenleriyle eğlenebilecek, spor aktivitelerini açık alanda yemyeşil ağaçların arasında yapabilecektir. Ayrıca proje dahilinde, peyzaj düzenlemeleri, piknik alanları, çocuk oyun alanları, kafeteryalar, koşu ve yürüyüş parkurları, suni gölet, seyir kulesi bulunacaktır. Çalışma dahilinde bulunan tüm ağaçlar numaralandırılarak kayıt altına alınmıştır.

MARMARAY

MARMARAY HATTI
Halkalı-Sirkeci tren hattının yenilenmesi olarak da düşünülecek olan bu proje ilçemizin büyük kazanımlarından olacaktır. Marmaray Hattına ait 4 istasyon ilçemiz sınırları içindedir.

Marmaray Hattı Küçükçekmece İstasyonları

Küçükçekmece İstasyonu
M.Kemal İstasyonu
Halkalı Gümrük İstasyonu
Tema-Halkalı İstasyonu

MENEKŞE DERESİ ÇEVRESİ REKREASYONU

Atakent  Mahallesinde toplu konut alanları arasından geçen ve daha önce ıslahı yapılmış olan Menekşe deresi ve çevresi yeni bir yaşam alanına çevrilmektedir. Proje dahilinde, bisiklet, koşu ve yürüyüş yolları, kış bahçeleri, aromik bitki bahçeleri, çocuk oyun alanları, meydan, yaya geçiş köprüleri, camii, otopark gibi donatılar bulunmaktadır. Söz konusu proje toplamda 220 dönümlük bir alanı kapsamaktadır.   

SULTANMURAT MEYDANI, PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI

Sultanmurat Mahallesi, Anadolu Sokak’ta Ağustos 2015 'de inşaatına başlanan projemizin kapalı inşaat alanı 15.700 m²’dir. Yatırım dahilinde, Meydan, kapalı pazar alanı ve yeraltı otoparkı bulunmaktadır.  Meydan Düzenlemesi içerisinde; çocuk oyun alanları, rekreasyon alanları, gezi ve spor alanları, kafetarya, görsel su havuzları,  dinlenme alanları, yeşil anlalar ve mescit bulunmaktadır. 

YARIMBURGAZ-TEM KAVŞAĞI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkalı Stadyumu önündeki 4. Cadde ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki Turgut Özal Bulvarı Caddesinden TEM otoyoluna bağlantıyı sağlayacak olan katlı kavşak ve yol çalışmasıdır. 

KÜÇÜKÇEKMECE BALIKÇILAR ÇARŞISI EK KÖPRÜ İNŞAATI

Küçükçekmece Fatih Mahallesinden ve Florya tarafından  E-5  yönüne giden araçların meydana getirdiği trafik yoğunluğunu azaltmak üzere Balıkçılar Çarşısı karşısındaki köprüye ek bir köprü inşa edilmektedir. 

KÜÇÜKÇEKMECE HATBOYU CADDESİ ÜST GEÇİDİ

Yenikapı-Halkalı Marmaray Tren Hattının Küçükçekmece İstasyonu yakınında bulunan, İstanbul Caddesi ile HatboyuCaddelerini birbirine bağlayan eski üst geçidin yıkılarak yeniden yapılması işidir. 

DEVAM EDEN PROJELER

MUNİS FAİK OZANSOY İLKÖĞRETİM

900 öğrenci kapasiteli, 6 dönümlük alanda 28 derslikli, laboratuvar, kütüphane, teknoloji tasarım atölyesi, görsel sanatlar dersliği, müzik desliği , beden eğitimi salonu ve çok amaçlı salon bulunmaktadır.

CENNET MEYDANI, PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI

Cennet Mahallesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi arkasında bulunan Küçükçekmece Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait alanda yapımı devam eden proje yaklaşık 11.600m2’lik bir alanda uygulanmaktadır. Yatırım dahilindemeydan, 450 tezgahlı kapalı pazar yeri, sosyal tesis ve  4 katlı 400 araç kapasiteli kapalı otopark bulunuyor.

İSTANBUL CEMEVİ VE KÜLTÜR MERKEZİ

İstasyon Mahallesi Yunus Emre Caddesinde yapımı planlanan 5355 m2 inşaat alanına sahip binanın zemin katında 508 m2’lik cem salonu, asma katında ise 208 m2’lik salon balkonu yer almaktadır. Bu kısım görkemli bir kütle olarak tasarlanmış ve diğer hizmet alanları bu alanın arkasına ve bodrumlarına yerleştirilmiştir. Proje kapsamında cem salonu, lobi, fuaye, derslikler, aktivite alanları, bekleme ve dinlenme alanları, ofisler, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, kurban kesim yeri, konferans salonu ve cenaze alanı bulunmaktadır. Tüm alanlar engellilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır.

GENÇLİK MERKEZİ

Atakent Mahallesinde gerçekleştirilecek olan proje 16.000 m²’ lik alana  sahip kompleks bir yapıdır.  Kapalı inşaat alanı 50.000 m² olacak yatırım dahilinde, öğrenci yurdu, yüzme havuzu, kapalı spor salonları, açık spor alanları, derslikler, konferans salonları ve dinlenme alanları bulunacaktır. 

KÜÇÜKÇEKMECE ULAŞIM ÜSSÜ OLUYOR

 MARMARAY HATTI
Halkalı-Sirkeci tren hattının yenilenmesi olarak da düşünülecek olan bu proje 2018 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Yenikapı üzerinden marmaray hattının devamı olacak olan yatırım ilçemizin büyük kazanımlarından olacaktır.

KİRAZLI-HALKALI METRO HATTI
9.4 km uzunluğundaki Bağcılar(Kirazlı) - Küçükçekmece(Halkalı) metro hattında toplamda 9 istasyon olacaktır. Bu istasyonlardan 4’ü  ilçemiz sınırlarındadır. Yatırım tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 14 dakika gibi kısa bir sürede yapılacaktır. Yatırımın 2019 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Kirazlı-Halkalı Metro Hattı İstasyonları;
FATİH İSTASYONU: Yahya kemal Beyatlı Gösteri Merkezi önü
HALKALI MERKEZ İSTASYONU: Halkalı Meydanı
HASTANE İSTASYONU: Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Altı
YARIMBURGAZ İSTASYONU: İstasyon Mahallesi Göl Konutları Altı

MAHMUTBEY-HALKALI-BAHÇEŞEHİR METRO HATTI
14 km uzunluğundaki Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir metrohattında toplamda 7 istasyon olacaktır. Bu istasyonlardan 3’ü  ilçemiz sınırlarındadır. Yatırım tamamlandığında iki ilçe arasındaki ulaşım 21 dakikada yapılacaktır. Yatırımın 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Mahmutbey-Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı İstasyonları;
MEHMET AKİF  İSTASYONU: Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı
ATAKENT  İSTASYONU: Atakent Mahallesi
TEMAPARK  İSTASYONU: Tema Park Yanı

ATAKÖY-İKİTELLİ METRO HATTI
13 km uzunluğundaki Ataköy - İkitelli metro hattında toplamda 12 istasyon olacaktır. Bu istasyonlardan 2’si  ilçemiz sınırlarındadır. Yatırım tamamlandığında Ataköy ve İkitelli arasındaki ulaşım 19,5 dakikada yapılacaktır. Yatırımın 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Ataköy-İkitelli Metro Hattı İstasyonları;
MEHMET AKİF  İSTASYONU: Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Yanı
İKİTELLİ  İSTASYONU: Zühtü Şenyuva ilkokulu Civarı
 

ZEYTİNBURNU- HALKALI GÜMRÜĞÜ MARMARAYA HATTI
21  km uzunluğundaki Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü Marmaray Hattında toplamda 9 istasyon olacaktır. Bu istasyonlardan 4’ü ilçemiz sınırlarındadır. Eski Halkalı-Sirkeci tren hattının yerine yapılacak olan yatırımın 2016 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Zeytinburnu- Halkalı Gümrüğü Marmaraya Hattı İstasyonları;
KÜÇÜKÇEKMECE  İSTASYONU: Küçükçekmece Meydanı
SOĞUKSU  İSTASYONU: Eski Soğuksu tren istasyonunu bulunduğu yer
HALKALI GÜMRÜK  İSTASYONU: Halkalı Gümrüğü

TEVFİKBEY PAZAR​ YERİ VE KAPALI OTOPARK​

Tevfikbey Mahallesi'nde, belediyemize ait Yol Yapım Amirliği'nin bulunduğu alanda yapılması planlanan yatırımın kapalı inşaat alanı 3.055 m2 dir. Projemiz meydan, katlı yeraltı otoparkı, pazar yeri gibi donatıları içeriyor. Çalışmamız proje aşamasında. 

PLANLANAN PROJELER

- KANARYA MAHALLESİ 5514 (ESKİ 5011) SAYILI PARSEL VE ÇEVRESİNİ KAPSAYAN ALANDA DÖNÜŞÜM ODAKLI KENTSEL TASARIM PROJESİ

- İKİTELLİ PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI PROJESİ

Atatürk Mahallesi, Güner Sokak’ta inşa edilecek olan proje yaklaşık 7.000 m²’ lik bir alanda uygulanacaktır. Kapalı inşaat alanı 2.400 m² olan yatırım dâhilinde, kapalı otopark ve kapalı pazar yeri bulunacaktır. 

SPOR KOMPLEKSİ

Halkalı Merkez Mahallesi, Fatih Caddesi üzerinde bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi yanında yapımı planlanan projenin toplam alanı 44.000 m² ‘dir. Yatırım dahilinde, futbol sahası, buz pisti, basketbol sahası, savunma sporları salonları, mağazalar, kafeler ve 3 katlı kapalı otopark bulunacaktır.


Etiketler: Küçükçekmece belediyesi temel Karadeniz tamamlanan projeler planlanan projeler devam eden projeler istanbul projeler vatandaşBu Haber İçin Yapılan Yorumlar


Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamıştır!!!
Bu Habere Yorum Ekle

Son Haberler