Reklam Alanı

En Son Eklenenler

Kerkük’te yırtık pantolon ve şort giymek yasaklandı!

Adnan ANILMIŞ

Irak emniyet güçleri, Kerkük’te yırtık pantolon ve şort giyilmesini yasakladı. Yasak kararını doğrulayan Kerkük Polis Sözcüsü Kamil, “Karar, Kerkük Operasyon Odası tarafından verildi, biz de uyguluyoruz” dedi.

Irak emniyet güçleri, Kerkük'te yırtık pantolon ve şort giyilmesini yasakladı.

K24'e konuşan Kerkük Polis Sözcüsü Afrasyav Kamil, yasak kararını doğrulayarak, “Karar, Kerkük Operasyon Odası tarafından verildi, biz de uyguluyoruz” dedi.

Kararın bütün polis birimlerine iletildiği ve yırtık pantolon kısa pantolon ya da şort giyenlerin gözaltına alınması talimatı verildiği kaydedildi.

Yasağa uymayan kişilerin 24 saatlik gözaltı süresinden sonra, bir daha söz konusu kıyafetleri giymeyeceğine dair beyan vermesi durumunda serbest bırakılacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre şimdiye kadar Kerkük'te 20 genç, söz konusu yasağı ihlal ettiği gerekesiyle gözaltına alındı, bu kıyafetleri bir daha giymeyeceklerini beyan etmelerinin ardından ise serbest bırakıldı.

Yasağın gerekçesine ilişkin ise bilgi verilmedi.

Kaynak:Timetürk 


Etiketler: Irak emniyet güçleri Kerkük yırtık pantolon yasaklandı şortKerkük Polis Sözcüsü Kerkük Operasyon Odası kararBu Haber İçin Yapılan Yorumlar


Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamıştır!!!
Bu Habere Yorum Ekle

Son Haberler