İlanlar

Reklam Alanı

En Son Eklenenler

TM

Adnan ANILMIŞ
300 ÖĞRENCİDEN 250 GELENEKSEL SANATLAR ESERİ
 
Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisi açıldı.  Sergide 300 öğrencinin yaz döneminde yaptıkları 250 çalışma yer aldı.
Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde açılışı gerçekleşen sergide, 2 buçuk ay boyunca Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde eğitimlere katılan 7-14 yaş arası çocuğun eserleri sergilendi. Sergiye katılan öğrencilere Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi tarafından katılım belgesi verildi. 
“Farklı Sanat Dallarını Burada Öğrendim, Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanat Akademisi Bana Çok Şey Kattı”
Sergide eseri bulunan Ece Küçükoğlu (15) Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye teşekkür ederek, “Benim sergide 2 kara kalem çalışmam var. Ortaokuldaki öğretmenin beni buraya yönlendirdi. Burayı çok seviyorum. Resim yapmayı çok seviyorum. Burada farklı akımları ve sanat dallarını öğrendim. Burası bana çok şey kattı” dedi. Ebru ve kara kalem çalışmalarıyla sergiye katılan Ali Baran Gencer (13) ise, “Ben ilkokulda öğretmenim sayesinde burayla tanıştım. Ebru sanatıyla tanıştım. Çok sevdim Ebru’yu. Hala da devam ediyorum Ebru çalışmaları yapmaya. İki arkadaşımı bile getirdim buraya. Burayı çok seviyorum” diye konuştu.
“Çok Keyifli İşler Yaptık, Çok Talep Var”
Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi Yöneticisi Hakan Dağlı da, “Çok verimli bir yaz dönemi geçirdik. Yoğun bir üretim oldu. Çok keyifli işler çıktı. Bu nedenle bu sergiyi yapmak istedik. Çocuklarımız eserlerinin sergilenmesini çok istedi. Birçok öğrencimiz kış döneminde de kurslara devam edecekler. Çok yoğun talep var” dedi. 
Minyatür, Ebru, Çini, Yaratıcı Çocuk Atölyesi, Kaligrafi, İnce Kağıt Oymacılığı gibi geleneksel sanat eserlerine yer veren sergi 10 Eylül tarihine kadar Küçükçekmece Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde ziyaret edilebilir.
2013 yılından itibaren Geleneksel Sanatlar alanında Kültür ve Sanat faaliyetleri yapan Geleneksel Sanatlar Akademisi, bugüne kadar 4 bin 500 öğrenciye eğitim verdi. Geleneksel Sanatlar Akademisi'nden faydalanmak isteyenler 444 4 360/ 8850 nolu telefondan bilgi edinebilir
 
Etiketler: KüçükçekmecebelediyesindeBu Haber İçin Yapılan Yorumlar


Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamıştır!!!
Bu Habere Yorum Ekle

Son Haberler