19 Mart 2018 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Gökay Kalaycıoğlu > HAYAT, HERŞEYE İNAT!
Gökay Kalaycıoğlu

HAYAT, HERŞEYE İNAT!

21.08.2015 23:12 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Gökay Kalaycıoğlu

Kıymetli takipmedya.com okurlarım,

Bildiğiniz üzere uzun zamandır süre gelen yolculuğumuza kısa bir mola vermiştim ve yazılarımla sizlerden uzak kalmıştım. Adı üşengeçlik değil, zul gelmesi hiç değil. Vakitsizliği de bahane edemem planlı programlı çalışan herkes için gün yirmidört saat ve yeterli.

İnsanın kırgınlıkları, kızgınlıkları ve hayat telaşı bazen baskın geliyor! Doğru bildiğiniz yanlışlar ile yüzleşmek, 'keşke'lerden uzak ; 'iyi ki'lere yakın bir hayat ve sosyal çevre inşaa etmek pek de kolay olmuyor. Zaman zaman hayatınızla ilgili aldığınız yanlış kararlar ve uyguladığınız stratejiler, omuzlarınıza aldığınız yükler, sizi sizden ve sorumluklarınızdan uzaklaştırıyor.

Birkaç aylık bu kısa ayrılığın affı olarak, Portekizli ünlü yazar ve yaşam koçu olan José Micard Teixeira'dan alıntı yapmak istiyorum. Beni son dönemde en iyi anlatan pasaj bu ;

" Bazı şeyler için artık sabrım yok; ukala biri haline geldiğim için değil, aksine hayatımda artık beni mutsuz eden ya da üzen şeyler ile vaktimi daha fazla kaybetmek istemediğim bir noktaya ulaştığım için?

Laf sokmalara, haddinden fazla eleştirilere ve hangi türden olursa olsun talep ve beklentilere artık sabrım yok.

Benden hoşlanmayan insanları memnun etmeye, beni sevmeyen insanları sevmeye ve bana gülümsemeyen insanlara gülümsemeye yönelik arzumu kaybettim.

Artık yalan söyleyen ve beni yönetmek isteyen insanlara bir tek dakika bile harcamak istemiyorum.

Oyunların, ikiyüzlülüğün, sahtekarlıkların ve ucuz övgülerin olduğu ortamlarda bulunmak istemiyorum.

Çok bilmişliğe ve akademik ukalalığa tahammülüm yok. Aynı şekilde boş dedikodulara da bulaşmak istemiyorum.

Uyuşmazlıklardan ve karşılaştırmalardan nefret ediyorum.

Farklılıklardan, hatta zıtlıklardan oluşan bir dünyaya inanıyorum, bu nedenle katı ve toleransı olmayan olan insanlardan kaçınıyorum.

Arkadaşlıkta sadakatsizlikten ve ihanetten hoşlanmıyorum.

Birisine nasıl iltifat edileceğini ya da cesaretlendirmek için ne diyeceğini bilmeyen insanlarla bir arada olamıyorum.

Abartılar beni sıkıyor.


Ve her şeyin de üzerinde, sabrımı hak etmeyen hiç kimseye sabrım yok. "

Sanırım geride boş geçirdiğimiz bunca zaman süresince neler yaşamış olabileceğim, nelerle savaşmak zorunda kalmış olabileceğim, yaşadıklarım sonrası arınma ve sizlere olan gönül borcumu kaldığım yerden ödeyebilmek için girdiğim rehabilitasyon sürecim için en güzel özet ve af bu! Okuyunca hak vereceksiniz biliyorum.

Daha yolumuz çok! Yapacak çok işlerimiz, yazacak çok yazımız var?

En büyük başarılar hep vazgeçtikten sonra gelir derler. Çünkü bırakma hissi gelmişse bir kere ve kendine yenilmeyip bırakmışsan taşıdığın yükten hafiflersin! Vazgeçince azalmaz, çoğalırsın ve mutluluğa yer açarsın. Vazgeçtim, hafifledim, arındım, sağlıklıyım, iç huzurum yerinde, dostlarım yanımda, kalemim sizlerin takdirinde, ekranım sizlerin huzurunda! Alkışlarınız ve beğeniniz ise en büyük mükafat benim için.

Yeniden birlikteyiz,

Sonuna kadar!

Sevgilerimle,

Gökay Kalaycıoğlu

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.