19 Mart 2018 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAM > İSTANBUL KART İLE ÖDEME BAŞLADI

İSTANBUL KART İLE ÖDEME BAŞLADI

20.02.2017 02:06 12 14 16 18 yazdır
Vatandaşlar İSPARK gişelerinde kuyruk beklemeksizin İstanbulkart ile ödeme yapıp otoparktan ayrılabilecek.
İSTANBUL KART İLE ÖDEME BAŞLADI
 İstanbul genelinde her gün yaklaşık 150 bin İstanbulluya hizmet veren İSPARK, otoparklarda giriş çıkışları hızlandırmak ve sürücüleri nakit para derdinden kurtarmak amacıyla farklı ödeme seçeneklerini devreye alıyor. İSPARK'ın yeni hizmete soktuğu sistemle kent genelinde bulunan tüm katlı, açık ve yol üstü otoparklarda İstanbulkart ile ödeme yapılabilmesine imkan sağlandı. Sürücüler otoparka giriş ve çıkışta İstanbulkart'ı akıllı ödeme cihazlarına ve el terminallerine okutarak ödeme yapabiliyorlar. Sürücülerin İstanbulkart'ın yanısıra kredi kartı ile ve nakit olarak ödeme yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla katlı ve açık otoparklara akıllı ödeme cihazları da konuldu.

TÜM OTOPARKLARA KURULACAK
20 otoparkta hizmet vermeye başlayan akıllı ödeme noktaları yakın zamanda tüm açık ve katlı otoparklarda hizmete alınacak. Sürücüler otomatik ödeme noktalarının bulunduğu otoparklarda İstanbulkart'ın yanısıra kredi kartı ve nakit olarak ta ödeme yapabilecek. Akıllı ödeme sistemleriyle otoparklarda giriş-çıkışlarda yaşanan zaman kaybının önüne geçilmesi amaçlanıyor
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri