23 Şubat 2018 Cuma
Anasayfa > YAŞAM > Sinema salonlarının kötüye kullanılması!

Sinema salonlarının kötüye kullanılması!

19.07.2017 01:12 12 14 16 18 yazdır
Sinema salonlarının kötüye kullanılması ve uygunsuz davranışlar servilenmesi
Sinema salonlarının kötüye kullanılması!
İnsanlar ne yazık ki günümüz de ikiye ayrılmaya başladılar; sinema'ya film izlemek için gidenler, sinema ya kendi eğlenceleri için gidenler. Bu durum birçok sorun doğurabiliyor. Film izlemek için giden insanlar sinema salonlarının kötü amaçlı kullanımından ve kurallara uymayan insanlardan şikayet ediyorlar doğal olarak tan. 

  Gittiğimiz her sinema salonunda koltuklardan bağzılarının aralarından mısır ve salona sokulması yasak olan birçok yiyeceklerin artıklarıyla karşılaşabiliriz. Temizlik görevlileri görevlerini ne kadar yaparsa yapsın bu insanlar kirletmeye devam ediyor ve temizlik görevlilerinin gözlerinden kaçabiliyor bunlar. 
Bu durumdan rahatsız olan çokça insan olmasının yanı sıra filmin en heyecanlı yerlerinde ya da filmin herhangi bir yerinde sinema kurallarına uymayan insanlar gerçekten rahatsız edici. Uygunsuz, bir topluluk içinde yapılmaması gereken davranışlar da oldukça sık karşımıza çıkıyor.

İnsanlar kurallara biraz daha uymalı ve toplumu rahatsız edecek şeylerden uzak durmalı. 

sinema da ile ilgili görsel sonucu

Sinemaya film izlemek amacını dışında gidilmesi yanlış bir davranıştır ve bazı insanlar açısından çok rahatsız edicidir. 

Bazı dikkat edilmesi gereken şeyler de şunlar:

-Yüksek sesle konuşmak
-Sürekli bir hareketlilik içinde olup, yer değiştirmek
-Uygunsuz davranışlar sergilemek
-Arkanızda oturan kişinin görüş açısını kısıtlayacak eşyalar bulundurmak
-Salonda ki insanlar fark etmese bile salon sahibi firma ya maddi zarar vermek
-İnsanlık hali unutmuş olabilirsiniz fakat telefonunuzun sessizde olduğundan da emin olun
-Telefonla ilgilenilmemelidir; telefonun parlaklığı düşük de olsa arkanızda oturan kişinin dikkatini çekecektir ve rahatsız edecektir.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri