TakipMedya

668
23 Eylül 2021 - 18:32

Takip Medya-Ankara Büyükşehir Belediyesi barınma problemi yaşayan üniversiteli öğrenciler için harekete geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, barınma sorunu olan öğrenciler için geçici konaklama hizmeti sunmaya başladıklarını duyurdu. Başkan Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu bilgileri aktardı:

‘Yarınlarımızı bilimin ışığıyla aydınlatacak olan kıymetli evlatlarım, sizleri Ankara’mıza üniversite okumaya davet etmiştik. Bu esnada barınma sıkıntısı çeken evlatlarımız için geçici konaklama imkanı sağlamaya başladık. Şu ana kadar binin üzerinde başvuru geldi, gelmeye de devam ediyor. Şefkat Evlerimize, kiraladığımız yurt ve otele öğrencilerimizi yerleştirmeye başladık. Sizler hür fikirlerinizle geleceği inşa ederken daima yanınızda olacağım.’


Başvuru 3 bini geçebilir”
Ayrıca oralara kütüphane, yemekhane, çamaşırhane gibi üniteler yapıp öğrencilerin rahat etmesini sağlayacağız. Şu ana kadar başvuru yapan 2 bin 400 öğrencimiz var. Halen de başvuru geliyor, 3 bini bulur gibi görünüyor. 3 bini de geçebilir. Geçse de sonuna kadar desteğimiz sürecek. Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş daha önce800 öğrenci kullanımına uygun taşınmazımızı Hacettepe Üniversitesi’ne tahsis ediyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

GÜNCEL HABER..E.TAŞ

Pet Shop