TakipMedya

64
07 Ağustos 2022 - 18:14
  • Okul Olgunluğu Nasıl oluşur Çocuğunuzun Psikolojisi Okula Hazır Mı * ?
İlköğretim birinci sınıf, çocuğumuzun yaşamındaki önemli dönüm noktalarındandır.Çocuğumuz anaokuluna gitse de gitmese de ilköğretimde farklı bir deneyim yaşayacaktır. Okula başlayan minikler için kurallar ve gün içinde yapılan etkinlikler değişecektir. Yeni arkadaşlar ve yeni yetişkinlerle geçirilecek zaman dilimleri çoğalacaktır. Bu nedenle duygusal ve sosyal uyumla ilgili başarılması gereken görevler bir bir sıralanacaktır. Çocuğumuz programlı öğretimin gerektirdiği etkinliklere katılmaya başlayacaktır. Bu nedenle belirli bir disiplin içinde kurallara uyması, öğretmenin söylediklerini yerine getirmesi gerekecektir. Ve en önemlisi okuma-yazma, aritmetik ve benzeri konuları öğrenmek gibi görevlerle karşılaşacaktır.

*Okula Başlamak İçin Tek Kriter Yaş Değildir *Okul olgunluğu testi çocuğun okula hazır olup olmadığını ölçer. Seneye okula başlayacak çocuklara bu aylarda okul olgunluğu testi yaparak akademik olarak güçlü ve zayıf alanlarını taramak önemlidir. Böylece çocuğunuz görsel algı, görsel dikkat, işitsel dikkat, kelime dağarcığı, kopyalama, cümle anlama, sayısal becerilerinde  yaşının “düzeyinde” olup olmadığıyla ilgili bir taramadan geçer. Be çocuklarımızın okula hazır olup olmadığı uzmanlardan de destek alınarak belirlenir.

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop