TakipMedya

BİZİMKİLER DİZİSİNİN CEMİL’İ “SEVİM KOŞ” VEFAT ETTİ.

BİZİMKİLER DİZİSİNİN CEMİL’İ “SEVİM KOŞ” VEFAT ETTİ.
5.385
27 Haziran 2021 - 20:10

Takip Medya – 1989- 2002 yılları arasında TRT’de yayınlanan ‘Bizimkiler’ dizisinde Cemil karakterine hayat veren, Mahalle kültürünü topluma yansıtan “sevim koş” repliği ile akıllara kazınan tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner yaşamını yitirdi.

77 yaşındaki Sayıner bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka’daki evinde rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Sayıner’in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner’in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir’e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen–Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan-Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alan Sayıner, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Cemil karakteriyle geniş kitleler tarafından tanındı.

Sayıner Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.
Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti. İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı.

İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Sarhoş Cemil” karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

Pet Shop