TakipMedya

343
25 Temmuz 2022 - 20:15

KÜÇÜKÇEKMECE DE BU KANUNSUZLUĞA KİM DUR DİYECEK ? Geçen aylarda yaptığımız haberlerde Küçükçekmece’nin çok büyük bir mahallesinde yer alan bir özel okulun mevzuata ve kanuna aykırı konularını tespit etmiştik. Bunlardan en önemlisi eğitim gören öğrencilerin güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması ve sağlıklı bir eğitim kurumunda eğitim – öğretim görebilmeleri için özel okullar yönetmeliğinin Madde 11/b fıkrasında da düzenlendiği üzere “Kullanım hakkının tamamı okula ait olan ve okul binasının alanı dışında her bir öğrenci için en az 2 metrekare olmak şartıyla toplamda en az 500 metrekare bahçesi bulunan müstakil bina/binalarda açılır.” Hükmü gereği bir okulun bahçesi ve/veya binasının sadece okulun kullanımına özgü olması gerekmektedir ki öğrenciler güvenli bir ortamda eğitim- öğretim görebilsinler. Ancak yazımızda bahsettiğimiz söz konusu özel okul mevzuattaki bu hükmü çiğnemekte olup okula ait binanın alt katında başka bir işletmenin mobilya (marangozhane) faaliyet gösterdiği iddia edilmekteydi ki bu iddialar elimize geçen son verilere ile kanıtlanmış bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz üzere mevzuat gereği okulun binasının tamamen okula özgü olması gerekmektedir. Oysa 2018-2019 eğitim öğretim yılında okul ruhsatını alan bu özel okulun faaliyet gösterdiği binada 20 yıla yakındır ( 14.04.2003 tarihinden beri) faaliyet gösteren, görsellerde de resmi bulunan marangozhane işletmesi bulunmaktadır.
Bu iddialara dayanarak konuyu ilçe milli eğitim müdürlüğüne götürdüğümüzde öncelikle bize mevzuata aykırı bir durum söz konusu olmadığı yönünde bilgi verilmiş olsa da tarafımızca ilgili konunun mevzuat uyarınca tekrar incelenmesini iletmiştik. İlçe milli eğitim müdürlüğü konunun kendilerinden çıktığını bu yüzden valiliğe yazı yazılması gerektiği  yönünde bilgi vermiştir. Ancak 24.05.2022 tarihinde yayınlanan haberden sonra aylardır konuyla ilgili hiçbir gelişme bulunmamaktadır. Yaklaşan eğitim- öğretim dönemi göz önüne alındığında öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitim- öğretim görmeleri için ivedilikle bu konunun çözüme kavuşturulmasının önemli olduğu vurgulamak isteriz. Tek temennimiz sayın kaymakamımız ve sayın valimizin bu konuda duyarlı olmasıdır. Umarız kendilerinin bu husustan haberleri vardır. Eğer haberleri varsa yasaya aykırı bu durumu ivedilikle çözüme kavuşturmalarını bekliyoruz. Sizce de şimdiden önlem alınmazsa yeni eğitim- öğretim dönemi başladığında yüzlerce öğrencinin mağdur olması kamuoyunun devlete duyduğu güveni sarsmaz mı? Mevzuat ve yasa açıkken aylardır bir çözüm olmaması sizce de şaşırtıcı değil mi?
Nitekim hepimiz hukuk devletinde yaşıyoruz. Bir hukuk devletinin en önemli ilkelerinden biri eşitlik ilkesidir. Ülkedeki kanun ve mevzuatlar herkesin uyması içindir. Hukuk hiçbir kişi ayrıcalık tanımaz. Mevzuata aykırı işlemlerimi ben bir şekilde hallederim diyen insanlar yaptıkları bu fiiller ile devlet büyüklerimizi zan altında bırakmıyor mu? Bir kez daha belirtmek isteriz ki bu sürecin takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna bildiririz. Bazı konularda istişare ettiğimiz devlet büyüklerimiz, ulusal medyada çalışan mesai arkadaşlarımızda bu konunun hukuken çözüme kavuşacağı yönünde fikir belirtip devlet büyüklerimizin gerekeni yapacağını ifade ettiklerini belirtmek isteriz.  
Önemle belirtmek gerekir ki biz söz konusu ne kurumu ne de kurum sahiplerini tanımamaktayız. Haberci olarak bizim görevimiz whatsapp ihbar hattına gelen şikayetleri şeffaf bir şekilde kamu oyuyla paylaşmaktır. Bizler hala bu kanunsuzluğa dur diyecek hukuku her şeyden üstün tutan idarecilerimiz olduğuna inanıyoruz. Tanıdıklarımız var, eğitimde lobimiz sağlam anlayışı ile hareket eden  söz konusu yasaya, mevzuata aykırı harekette bulunan bazı uyanık kesimin yüzüne hukukun gerçeklerinin tokat gibi çarpacağına eminiz. Kamuoyuna soruyoruz özel okul açmak isteyen herkese farklı imtiyazlar tanınsa hukukun ne önemi kalır ? Eski bir devlet büyüğümüzün de dediği gibi “ Yasalar bir kere delinse bir şey olmaz mı ? Herkese farklı imtiyazlar tanınması Anayasamızın eşitlik ilkesini de ezip geçmemekte midir?  Hak hukuk nizam kurallarına sizce de uyulmamalı mı arkamda şu kişiler var, burada tanıdıklar var söyle mi sizce de bitmemeli mi artık. Tüm takdir kamuoyunundur.

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop