TakipMedya

EN ÇOK ŞİKAYET MİLLİ EĞİTİMDE VELİLER VE OKUL ÖĞRETMENLERİNİN MÜDÜRLERİNİ ŞİKAYET ŞİKAYETLERDE 1. SIRADA

EN ÇOK ŞİKAYET MİLLİ EĞİTİMDE VELİLER VE OKUL ÖĞRETMENLERİNİN MÜDÜRLERİNİ ŞİKAYET ŞİKAYETLERDE 1. SIRADA
76
09 Mayıs 2022 - 18:00

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine verdiği yanıtta, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) üç yılda 2 milyon 671 bin 976 şikayet başvurusu yapıldığını açıkladı.

Oktay’ın verdiği bilgiye göre; 1 milyon 327 bin 541 başvuruyla İstanbul şikayette birinci sırayı aldı. Tanrıkulu, şikayetlerin fazlalığının kamu hizmetlerinin doğru yönetilmediği anlamına geldiğini söyledi.

Şikayet konularının açıklanmadığını vurgulayan Tanrıkulu, Oktay’ın yanıtlaması istemiyle 20 Aralık 2021 tarihinde TBMM’ye verdiği soru önergesinde, CİMER üzerinden kaç şikayet başvurusu yapıldığını ve bu şikayetlerin konularını sordu. 

Tanrıkulu’nun önergesini yanıtlayan Oktay, 2019-2021 yıllarında İstanbul’dan 1 milyon 327 bin 541, Ankara’dan 555 bin 234, İzmir’den 389 bin 585, Antalya’dan 223 bin 88 ve Adana’dan 176 bin 258 şikayet başvurusu yapıldığını açıkladı. 

Oktay, “Gelen başvurular, gereği yapılmak üzere ilgili kurumlara gönderilmekte ve başvuru sahibine akıbeti hakkında bilgi verilmektedir” dedi.  

Yanıt ve verileri ANKA Haber Ajansı’na değerlendiren Tanrıkulu, 81 ilin şikayetlerini sorduklarını aktararak, sadece beş il için yanıt geldiğini, Oktay’ın şikayet başvurularının sonuçlarına ilişkin bilgi vermediğini söyledi. 

Tanrıkulu şöyle konuştu: “Beni ürküten, İstanbul ve diğer illerden yapılan şikayet başvurularının fazlalığı. Yani yurttaşlar acaba hangi konularda CİMER’e başvuruyorlar, konular nelerdir ve akıbeti ne oldu? Bu konunun özel araştırılması gerekiyor. Bu şikayetlerin fazlalığı, kamu hizmetlerinin doğru yönetilmediği, yerinden yönetilmediği ve insanların ulaşamadığı, yani ihlalleri gidermek amacıyla yerel makamlara ulaşamadığını gösteriyor.”

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop