TakipMedya

Kadınların En Büyük Rakipleri Yine Kadınlardır

Kadınların En Büyük Rakipleri Yine Kadınlardır
284
27 Kasım 2020 - 16:37

İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda, kadınların, erkeklerden ziyade diğer kadınları etkilemek için süslendiği ortaya çıktı.

Ankete katılan 2 bin kadınların üçte ikisi, hemcinslerinden iltifat almak için güzel görünmeye çalıştıklarını söyledi.

Bir cilt bakımı firmasının yaptırdığı ankete göre, 18-30 yaş arası her on kadından altısının aklında, gece dışarı çıkmak için hazırlanırken giyecek seçtikleri sırada sevgilileri değil, kız arkadaşları oluyor.

Katılımcıların dörtte birinden fazlası da en içten iltifatları ereklerden değil, tanımadıkları kadınlardan aldıklarını söyledi.

Kadınların üçte ikisi, erkeklerin “güzel göründüklerini” söylemelerinin standart bir kalıptan ibaret olduğuna, bunu düşünmeden söylediklerine inanıyor.

Katılımcıların yüzde 48’i yabancı bir kadından iltifat almayı tercih edeceklerini söylerken, yarıdan fazlası hiçbir zaman sırf bir erkeği etkilemek için süslenmediklerini söylerken, yüzde 22’si bir erkeğin düşüncesinin kendileri için pek bir şey ifade etmediğini belirtti.

Bir ilişkisi olan kadınların yüzde 26’sı partnerlerinin sıra kıyafetlere, makyaja ya da genel olarak modaya geldiğinde hiçbir faydalarının olmadığını söyledi.

Her üç kadından ikisi ise saçlarını ya da makyajlarını değiştirdiklerinde partnerlerine göre kız arkadaşlarının yorumda bulunmasının daha muhtemel olduğunu ifade etti.

Ama bu iltifatlara rağmen, kadınların dörtte biri, dışarı çıktıklarında kız arkadaşlarıyla aralarında bir rekabet olduğunu düşünüyor.

Dörtte biri, onlar kadar iyi görünebilmek için sürekli arkadaşlarının tarzlarını taklit ettiklerini de itiraf ediyor.