TakipMedya

KÜÇÜKÇEKMECE’DE OLASI AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

KÜÇÜKÇEKMECE’DE OLASI AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
62
17 Mart 2022 - 10:12

KÜÇÜKÇEKMECE, AFETLERE KARŞI SİVİL GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

KÜÇÜKÇEKMECE’DE AFET TOPLANMA ALANLARI 3 KATINA ÇIKTI

KÜÇÜKÇEKMECE’DE OLASI AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Küçükçekmece Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Savunma Amirliği ekipleri, olası deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklarını sürdürüyor. AFAD ve Jandarma ile koordineli çalışarak, 53 personelle faaliyetlerini sürdüren ekipler; afetle mücadele, farkındalık, ilk yardım ve arama-kurtarma eğitimlerine devam ediyor. Afetlere yönelik çalışmalarına hız verilen ilçede, Küçükçekmece Belediyesi tarafından yeniden revize edilen afet toplanma alanları sayısı da 61’den 211’e yükseltildi. 

Kemal Çebi: Olası afetlere karşı hazırlığımızı aralıksız sürdürüyoruz

Afetlere karşı bilinçli bir toplum için faaliyetleri sürdürdüklerini söyleyen Belediye Başkanı Kemal Çebi, “ Sivil Savunma Amirliği ekiplerimiz belediyemizde çalışan gönüllü personellerimizden oluşuyor. 16 balık adam olmak üzere toplam 53 personelimiz afet bölgelerinde canla başla özveriyle görev yaparken, öte yandan eğitimlerle ve katıldıkları tatbikatlarla hem kendilerini hem vatandaşlarımızı afetle mücadeleye hazırlıyor. Küçükçekmece’yi tüm olası afetlere hazır hale getirmek, yaşanılacak kayıpları en aza indirgemek ve afet kriz yönetimini iyileştirmek için çalışmalarımızı aralıksız olarak devam edeceğiz” diye konuştu. 

31 adet afet istasyonu her mahalleye konuşlandırıldı

Türkiye’nin dört bir yanındaki afetlere hızlı ve operasyonel bir şekilde müdahale ederek pek çok hayata dokunan Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği ekipleri, aldıkları eğitimlerle ve uygulamalı tatbikatlarla kadrosunu güçlendiriyor. Ekipler, akredite, temel afet bilinci, arama kurtarma, dalış ve ekipman kullanımı eğitimlerini sürdürürken, ilçe genelinde de afet hazırlık çalışmaları hız kazandı. Küçükçekmece Belediyesi her mahalleye olacak şekilde toplamda 31 adet afet istasyonu konteyneri yerleştirdi. Konteynerlerde afet sonrası ihtiyaç duyulabilecek malzemeler yer alıyor. 

Sivil Savunma Amirliği tarafından Küçükçekmece Belediyesi personeline yönelik olarak “Acil Durum Afet Eğitimi” düzenlendi. Çok sayıda personelin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde deprem tatbikatına da yer verildi. 

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop