TakipMedya

maymun çiceği virüsü artmaya başladı

maymun çiceği virüsü artmaya başladı
87
13 Haziran 2022 - 9:43

2022 maymun çiçeği salgını

2022 maymun çiçeği salgını

maymun çiceği virüsü artmaya başladı

Açıklama

Maymun çiçeği vakalarının görüldüğü Brezilya’da hastalığa yakalanan ilk insan kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Son dönemde birçok Avrupa ve Batı ülkesinde maymun çiçeği salgını patlak verirken, vaka sayılarının artış gösterdiği Brezilya’da da bu hastalığa yakalanan ilk hasta kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Brezilya medyasına konuşan 41 yaşındaki adam bir süredir tecrit altında tutulduğu Emilio Ribas Enfeksiyon Enstitüsü’nde konuştu.Avrupa’ya gittikten sonra hastalığa yakalanan ve virüsün bulaştığı resmi olarak tespit edilen ve ismini açıklamak istemeyen adam sağlık durumunun iyiye gittiğini ve tecrit altında tutulduğunu söyledi. İsmini açıklamayan hasta, “En iyi korunma yöntemi gerçek bilgidir ve ben de bilime inanıyorum ve burada tedavime devam ediyorum” dedi.

Belirtiler arasında yüksek ateş, aşırı yorgunluk, baş ağrısı ve gözlerin arkasında oluşan ağrı olduğunu söyledi. Avrupa tatilinden annesiyle dönen adam annesinin sağlık durumunun iyi olduğunu da dile getirdi.

İsmini açıklamayan hasta vücudunda 60’tan fazla yara oluştuğunu da dile getirdi.

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop