TakipMedya

SAĞLIK BAKANI “AŞI İKNA ODALARI KURACAĞIZ”

SAĞLIK BAKANI “AŞI İKNA ODALARI KURACAĞIZ”
61
15 Nisan 2021 - 19:29

Sağlık Bakanı Koca: “Aşı ikna ekipleri kuracağız”
Sağlık çalışanlarının yüzde 14’ünün, 65 yaş üstünün yüzde 23,6’sının aşı yaptırmadığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı yaptırmayanların ikna edilmesi için ekip kuracaklarını açıkladı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca halen sağlık çalışanlarının yüzde 14’ünün, 65 yaş üstü yurttaşların yüzde 23,6’sını aşı yaptırmadığını belirterek aşı ikna ekipleri kuracaklarını söyledi.
Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’a konuşan Koca şunları söyledi:
“Sağlık çalışanlarının yüzde 14’ü, 65 yaş üstünün yüzde 23,6’sı halen aşı yaptırmadı. Randevusuna gitmeyenler nedeniyle aşılar çöpe gitmedi. Aşı yaptırmayanların ikna edilmesi ve aşı olmalarını sağlamak için ikna ekibi kuracağız. Aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da aşısını yaptırmayanların evlerine gidilerek, aşı olmaları konusunda kağıthane escort tavsiyede bulunacağız, teşvik edeceğiz. Böylece aşılarını yaptırmayanların neden aşı olmadıklarını öğreneceğiz.”
Haziran sonuna kadar 40 yaş üstü herkesi aşılamayı hedeflediklerini söyleyen Koca “Şu anda Sinovac, BioNTech ve Sputnik dahil aşı diplomasisini hızlandırdık” dedi.

Yerli aşıda faz-3 çalışmalarına geçildiğini belirten Koca “İki ya da üç hafta sonra bu süreci de bitirmiş olacağız. Eylül ayında da aşılamaya başlarız. Nazal aşıda da en fazla üç haftalık süreç var önümüzde” diye konuştu.

sapanca bungalov evleri fiyatları

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop